март, 2017 ел
җомга

Турнир таблицасында1 урынны “Аммоний-1” командасы алды. Икенче урында “Аммоний-2” футболистлары, ә “Мехуборка” командасы почетлы 3 урынны яулады.

Менделеевск шәһәрендә урамдагы лампаларны алмаштыру эшләре алып барыла.

Бүген район администрациясендә чираттан тыш киңәшмә булды. Анда Менделеевск  муниципаль районының  гадәттән тыш ситуацияләрне булдырмау һәм юк итү, янгын куркынычсызлыгын тәэмин итү  буенча комиссия эшләде.Киңәшмәдә Менделеевск районының КЧС һәм ОПБ рәисе Владимир Фролов, Менделеевск янгын сүндерү гарнизоны начальнигы Александр Балясов, ТР  Гадәттән тыш ситуацияләр буенча министрлыкның бүлек начальнигы Айдар Ахмадуллин, шулай ук башка комиссия членнары һәм авыл поселенияләре башлыклары катнашты.

7 март көнне Бәзәкә урта мәктәбендә 7-8 нче сыйныфлар белән  “Иң  зирәк” дип аталган  кечкенә генә кичә  оештырылды.

1 нче март  көнне  Бәзәкә урта мәктәбенең   I сыйныф укучылары «Сау бул, Әлифба!» дигән бәйрәм кичәсе үткәрделәр.

Камай мәдәният йортында "Жырлыйк эле" дип исемләнгән кичэ уздырылды

Бəйрəм кичəсе «Бəйрəм белəн сезне, əнилəр!»

Камайда "Яз гүзәле" бәйгесе уздырылды

“Әнием - син якты кояшым”

"Сөйкемле син, хатын-кыз!" исемле ял кичәсе оештырылды

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: