Агымдагы иминиятче турында мәгълүматны Пенсия фондына визитсыз гына алырга мөмкин

2020 елның 3 августы, дүшәмбе

Мәҗбүри пенсия иминияте буенча нинди иминиятченең пенсия тупланмалары формалаштырылуын, шулай ук аларның гомуми суммасы нинди булуын РФ Пенсия фонды сайтында онлайн режимында гражданның шәхси кабинетында ачыкларга мөмкин. Процедура биләячәк нибары берничә минут.

Гражданинның шәхси кабинетына керү өчен Бердәм идентификация һәм аутентификация системасында (алга таба - ЕСИА) теркәлергә һәм ЕПГАНЫҢ расланган хисап язмасын алырга кирәк. ЕСИА да теркәү процедурасы түбәндәге адреслар буенча тасвирланган: www.pfrf.ru и http://www.gosuslugi.ru/ru/info/instruction к

Хисап язмасын Сбербанк, КФҮ пунктларында яки Пенсия фонды идарәсендә дә расларга мөмкин. Бу РПФ хезмәтләрен генә түгел, ә РФ башкарма хакимияте һәм җирле үзидарә органнары хезмәтләрен дә оператив рәвештә электрон рәвештә алырга ярдәм итәчәк.

Шәхси кабинетка кереп, "пенсия тупланмалары белән идарә итү" бүлегендә агымдагы иминиятче турында мәгълүмат алырга «кирәк.

Агымдагы иминиятләштерү турында мәгълүматлар чагылдырылды:

- мәҗбүри пенсия иминияте системасында пенсия белән тәэмин итүнең сайланган варианты-иминият пенсиясен генә, яки тупланма пенсиянең иминият плюсын формалаштыру.

- иминиятче үзе хәзерге вакытта пенсия тупланмалары акчалары булган оешма. Мондый оешма булып РФ Пенсия фонды яки пенсия тупланмаларының сакланышын гарантияләү системасына керүче дәүләтнеке булмаган пенсия фонды тора ала.

- пенсия тупланмалары суммасы-эш бирүченең иминият взнослары, мөстәкыйль түләнгән акчалар, ана (гаилә) капиталы акчалары (әгәр сертификат хуҗасы аларны тупланма пенсиягә җибәрсә) һәм өстәмә иминият взнослары (әгәр алар дәүләт финанславы программасы кысаларында күчерелә икән).

Шул ук вакытта, әгәр тупланмалар РФ Пенсия фондында формалаштырыла икән, аларны инвестицияләү нәтиҗәләре турында да мәгълүматны күрергә мөмкин. Әгәр тупланмалар дәүләтнеке булмаган пенсия фондында формалашса, пенсия тупланмаларының факттагы суммасын нәкъ менә шушы фондта белергә кирәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: