Салым белдерүләрен җибәрү

2021 елның 26 октябре, сишәмбе

Татарстан Республикасында физик затларның милек салымнарын түләү, шулай ук 2020 ел өчен физик затлар кеременә салым буенча салым хәбәрнамәләрен җибәрү башланды. Күчемсез милек, җир һәм транспорт чаралары булган гражданнарга исәпләнгән салымнарны 2021 елның 1 декабренә кадәр түләргә кирәк.

Якын арада республика халкының почта тартмаларына салым органнарыннан җыелма салым хәбәрнамәләре килә башлаячак. Ә шәхси кабинеттан файдаланучыларга салым уведомлениеләре электрон рәвештә rкуелган инде. Шуңа күрә әлеге сервистан файдаланучыларга үз шәхси кабинетыңны тикшерергә кирәкю

Барлыкка килгән санитар-эпидемиологик хәл шартларында, салымнарны дистанцион рәвештә теләсә нинди уңайлы ысул белән түләргә мөмкин:

- «Салымнар ФЛ» мобиль кушымтасы аша;

- Россия Федераль салым хезмәте сайтында " Физик затлар өчен салым түләүченең шәхси кабинетында» ;

- Россия Федераль салым хезмәте сайтында «Салымнар һәм пошлиналар түләү» сервисы ярдәмендә

Салым белдерүен көтеп тормаска, ә салымнарны бердәм салым түләве ярдәмендә аванс белән түләргә мөмкин. Бердәм салым түләве  ул гражданинга милекчесе булган барлык мөлкәт өчен салымнарны бер түләү белән түләргә мөмкинлек бирә. . Физик затның бердәм салым түләве суммасын исәпкә алу салым органы тарафыннан мөстәкыйль гамәлгә ашырыла. Шул ук вакытта, салым органы физик затның бердәм салым түләве суммасы турындагы карар кабул ителгән көннән алып биш көн эчендә кабул ителәчәк. Салым органнары тарафыннан акча бүлү турында барлык мәгълүмат «физик затлар өчен салым түләүченең шәхси кабинетында» чагылдырыла. Бердәм салым түләвен «салымнар һәм пошлиналар түләү» сервисыннан файдаланып, салым түләүченең шәхси кабинеты аша «аванс янчыкларын тулыландыру» бүлегендә күчерергә мөмкин..

Салым белдерүләрен ачыкларга «салым хәбәрнамәләре 2021» промо-бите ярдәм итәчәк. Бүлек үз эченә милек салымнарын түләү белән бәйле типик тормыш хәлләренә җаваплар ала

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: