ТР Яшьләр эшләре буенча министры эш визиты белән Менделеевскида булды

2021 елның 3 ноябре, чәршәмбе

Менделеев районында эш визиты белән ТР Яшьләр эшләре буенча министры Тимур Сөләйманов булып китте. Ул берничә объектны карады: Ык Тамагы авылындагы элеккеге балалар лагере территориясен һәм "Яшьлек"яшьләр үзәген.

Министр һәм Башкарма комитет җитәкчесе Радмир Беляев Ык Тамагындагы «Юниор» балалар лагере территориясен карап чыктылар һәм Территорияне үстерүнең киләчәк концепциясе турында фикер алыштылар. «Юниор» балалар лагере 2015 елдан бирле эшләми. Шәһәр хакимияте бу территориянең эшен яңадан башларга планлаштыра. Территориянең гомуми мәйданы 32 гектар тәшкил итә. Биредә ял итү өчен 13 йорт һәм ашханә урнашкан. Җитәкчелек өйләрне, ял итү зонасын, ашханәне, газ, электр, су белән тәэмин итү һәм канализация системаларын карап чыкты, йортлар һәм административ биналарның, душ һәм керү юлларының торышын карады.

Аннары Тимур Җәүдәтовичка "Яшьлек" яшьләр үзәге эшчәнлеге һәм "Юность"мәдәният йортын үстерү проекты турында сөйләделәр. «Яшьлек» яшьләр үзәге директоры Андрей Гриненко яшьләр, иҗтимагый оешмалар һәм клублар белән эшләү турында сөйләде.

Шулай ук «Юность» кинотеатрының директор Миләүшә Канипованың яңа концепциясе тәкъдим ителде. Анда яшьләр өчен яңа урыннар, квест-бүлмә һәм лофт-экскурсия һәм ачык һавада фотосессияләр өчен түбә булдыру планлаштырыла. Директор шулай ук билгеләп үткәнчә, шәһәр үзәгендәге учреждениегә яңа концепциягә юнәлдерелгән капиталь ремонт кирәк.

"Әлеге учреждениеләр безнең яшьләр өчен үзенә тартып тору ноктасы булырга тиеш. "Яшьлек "яшьләр үзәге төрле категория яшьләр белән комплекслы һәм тирән эш алып барылачак, яшьләр сәясәте стратегиясе эшләнәчәк һәм иҗтимагый оешмалар үсәчәк үзәк булырга тиеш. Ә "Юность" район мәдәният йорты бөтен гаиләнең ял итү өчен менә дигән мәдәни-күңел ачу иҗтимагый киңлеккә әверелергә мөмкин! - Башкарма комитет җитәкчесе Р.Беляев.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: