Менделеевск муниципаль районы Советының унберенче утырышы һәм Менделеевск шәһәр Советының тугызынчы утырышы.

2021 елның 17 ноябре, чәршәмбе

16 ноябрьдә администрациядә Татарстан Республикасы Менделеевск муниципаль районы Советының унберенче утырышы һәм Татарстан Республикасы Менделеевск муниципаль районы Менделеевск шәһәр Советының тугызынчы утырышы булды, анда Татарстан Республикасы Президенты Аппараты җитәкчесенең беренче урынбасары, Татарстан Республикасы Президентының Территорияләр белән эшләү идарәсе башлыгы Илнур Гарипов катнашты.

Утырышта суд рәисе, район прокуроры, Россия Эчке эшләр министрлыгының Менделеевск районы буенча бүлеге башлыгы, Менделеевск муниципаль районы Советы аппараты һәм Башкарма комитеты җитәкчеләре һәм белгечләре, предприятие, учреждение, оешма, территориаль иҗтимагый үзидарәләр җитәкчеләре, иҗтимагый оешмалар, массакүләм мәгълүмат чаралары вәкилләре катнашты.

Утырыш башында сайланган депутатларга таныклык һәм значоклар тапшырылды:

Хәбибуллин Сәлим Ханнан улы-ТР Менделеевск муниципаль районы Советы депутаты

Еремеев Эдуард Юрьевич-ТР Менделеевск муниципаль районы Менделеевск шәһәр Советы депутаты.

Менделеевск муниципаль районы Советы утырышында түбәндәге мәсьәләләр каралды::

1.Татарстан Республикасы Менделеевск муниципаль районы башлыгы, Менделеевск муниципаль районы Советы депутаты вәкаләтләрен вакытыннан алда туктату турында.

Район башлыгы Валерий Чершинцев үз вәкаләтләрен вакытыннан алда туктатты. Илнур Гарипов Валерий Чершинцевка "Татарстан Республикасы алдындагы казанышлары өчен"медален тапшырды. Район җитәкчесе сыйфатында сентябрьдә Менделеевск районы Башкарма комитеты җитәкчесе булып эшли торган Радмир Беляев тәкъдим ителде.

2.Татарстан Республикасының Менделеевск муниципаль районының 2022 елга һәм 2023 һәм 2024 елларның планлы чорына бюджеты турында.

3.Татарстан Республикасы Менделеевск муниципаль районы бюджеты керемнәренең Баш администраторлары исемлеген раслау турында

4. Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының  2006 нчы елның 28 нче июнендәге  414 нче номерлы  карары "2021 елга Менделеевск муниципаль районының муниципаль милеген хосусыйлаштыруның Фараз планына (программасына) үзгәрешләр кертү турында"  турында

5. Түләүсез файдалануга бина бирү турында.

6. Менделеевск муниципаль районында муниципаль торак контроле турындагы нигезләмәне раслау хакында.

Менделеевск муниципаль районының Менделеевск шәһәр Советы утырышында түбәндәге мәсьәләләр каралды:

1.Менделеевск шәһәр Советы рәисе, Менделеевск шәһәре башлыгы В. С. Чершинцев вәкаләтләрен вакытыннан алда туктату турында

2.Татарстан Республикасы Менделеевск муниципаль районының 2022 елга һәм 2023 һәм 2024 елларның планлы чорына бюджеты турында беренче укылышта кабул ителде.

3.Татарстан Республикасы Менделеевск муниципаль районы Менделеевск шәһәре муниципаль берәмлеге бюджеты керемнәренең баш администраторлары исемлеген раслау турында

4.Татарстан Республикасы Менделеевск муниципаль районының «Менделеевск шәһәре» муниципаль берәмлегенең шәһәр төзелеше проектлаштыруның җирле нормативларына үзгәрешләр кертү турында.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: