Эшлекле дүшәмбе

2022 елның 25 гыйнвары, сишәмбе

24 гыйнварда узган эшлекле дүшәмбе,   Менделеевск муниципаль районы Советы депутаты, "Инстромет" җитештерү-коммерция фирмасы" ҖЧҖнең элеккеге генераль директоры Павликов Михаил Сергеевич вафат булу сәбәпле соң бер минут тынлык белән башланды...

Алга таба район җитәкчесе Радмир Беляев үткән атнаның мөһим вакыйгалары турында сөйләде: Алнаш районына эш сәфәре, ТР инвестиция үсеше агентлыгының йомгаклау коллегиясе утырышында доклад белән чыгыш ясавы, мәгариф идарәсенең үткән киңәшмәсе, “Бердәм Россия” сәяси советы утырышы, гражданнар җыенының башлануы, Башкарма комитет бинасында өлешчә төзекләндерү эшләре,  узган чаңгы шуу  турында.

Аннары киңәшмәнең көн тәртибенә күчтеләр.

- Советның һәм Башкарма комитетның эш нәтиҗәләре һәм планнары турында;

-Россия эчке эшләр министрлыгының Менделеевск районы буенча бүлегенең 2021 елдагы оператив-хезмәт эшчәнлеге нәтиҗәләре турында. Гомумән алганда, район буенча эчке эшләр бүлегенә гражданнардан килгән мөрәҗәгатьләр саны 14% ка арткан. Район халкыннан һәм оешмалардан 6000 гариза килгән, алар нигезендә 280 җинаять эше кузгатылган. IT- системасы кулланып  акча урлау очракларын кисәтү буенча эш алып барыла. Юлларда куркынычсызлыкны тәэмин итүгә аерым игътибар бирелә. Радмир Беляев хокук саклау органнарына сыйфатлы эшләре өчен рәхмәт белдерде.

- «Татэнергосбыт " АҖ  Менделеевскида  клиентларга хезмәт күрсәтү офисы филиалы 2021 елның отчеты һәм 2022 елга эш планнары турында. Биредә билгеләп үтелгәнчә, халыкка күрсәтелә торган хезмәтләр өчен  интернет аша түләргә мөмкин. Район җитәкчесе  халыкны укыту пунктларын оештыру мөмкинлеген карарга кушты, анда электрон түләүләрне ничек башкарырга кирәклеген күрсәтәчәкләр һәм сөйләячәкләр.

- Район территориясендә «Качману» православие бәйрәмендә «Ушковлар утраулары»  паркында  урнашкан урында 240 кеше су коенган.

Шулай ук кар чистарту мәсьәләсе буенча фикер алыштылар. Бер атна эчендә 2000 тоннадан артык кар чыгарылган, 20дән артык техника берәмлеге җәлеп ителгән. Социаль челтәрләрдә яшәүчеләрнең мөрәҗәгатьләрен мониторинглауны дәвам итәргә кушты.

.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: