ТР Менделеевск муниципаль районы Советының утызынчы утырышы һәм ТР Менделеевск муниципаль районы Менделеевск шәһәре Советының егерме икенче утырышы

2023 елның 20 марты, дүшәмбе

Бүген администрациядә ТР Менделеевск муниципаль районы Советының утызынчы  һәм ТР Менделеевск муниципаль районы Менделеевск шәһәре Советының егерме икенче утырышлары узды.

Утырышка суд рәисе, район прокуроры, Россия Эчке эшләр министрлыгының Менделеевск районы буенча бүлеге башлыгы, Менделеевск муниципаль районы Советы һәм Башкарма комитеты аппараты җитәкчеләре һәм белгечләре, предприятие, учреждение, оешма, ТИҮ җитәкчеләре, җәмәгать оешмалары, массакүләм мәгълүмат чаралары вәкилләре чакырылган иде.

Татарстан Республикасы Менделеевск муниципаль районы Советы сессиясендә түбәндәге мәсьәләләр каралды:

1. Татарстан Республикасы Менделеевск муниципаль районы советының  2022 елның 19 декабрендәге 163 номерлы карарына үзгәрешләр кертү турында.
2. Татарстан Республикасы Менделеевск муниципаль районында муниципаль хезмәт турында нигезләмәгә үзгәрешләр кертү хакында.
3. Татарстан Республикасы Менделеевск муниципаль районы Советы депутаты статусы турындагы нигезләмәгә үзгәрешләр кертү хакында.
4. Татарстан Республикасы Менделеевск муниципаль районы җирле үзидарә органнарының муниципаль хезмәткәрләре реестрын алып бару тәртибе турындагы нигезләмәгә  үзгәрешләр кертү хакында.
5. Татарстан Республикасы Менделеевск муниципаль районы җирле үзидарә органнарының аларны гамәлгә ашыруга вәкаләтле муниципаль контроль төрләре исемлегенә үзгәрешләр кертү турында.
6. Татарстан Республикасы Менделеевск муниципаль районы советының  2022 елның 30 декабрендәге 173 карарына үзгәрешләр кертү турында. (2023 елга фараз планы.)
7. «Татарстан Республикасы Менделеевск муниципаль районы " муниципаль берәмлегенең муниципаль мөлкәтен хосусыйлаштыру тәртибе һәм шартлары турындагы нигезләмәгә үзгәрешләр кертү хакында
8. Менделеевск муниципаль районында муниципаль хезмәткәрләрнең хезмәт тәртибенә таләпләрне үтәү һәм мәнфәгатьләр конфликтын җайга салу буенча комиссия турында нигезләмәгә үзгәрешләр кертү хакында.
9. 2023 елда Татарстан Республикасы Менделеевск муниципаль районы муниципаль берәмлекләренең җирле үзидарә органнарында муниципаль хезмәт вазыйфаларын биләү турында
10. Татарстан Республикасы Менделеевск муниципаль районы советының 2020 елның 3 ноябрендәге 28 номерлы карарына үзгәрешләр кертү турында.
11. Татарстан Республикасы Менделеевск муниципаль районы Монай авылындагы «Тургай» балалар бакчасын җиһазлау буенча хәйрия проектын гамәлгә ашыру турында.

Шәһәр Советы сессиясендә түбәндәге мәсьәләләр каралды:

1. Татарстан Республикасы Менделеевск муниципаль районы Менделевск шәһәр Советының 2020 елның 3 ноябрендәге 9 номерлы карарына үзгәрешләр кертү турында.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: