Менделеевск районының Иске Гришкино авыл җирлегендә тыл хезмәтчәннәрен котладылар

Сугыш елларында тылда хезмәт куймаганнарга Җиңүнең 75 еллыгына юбилей медальләре тапшырыла. Район башлыгы урынбасары Ләйсән Галиева, ветераннар советы рәисе Любовь Сорокина һәм Иске Гришкино авыл җирлеге башлыгы Валентина Мамакова шундый матур миссия белән авыл картлары янында булдылар. Анна Баутина, Елизавета Миронова, Анна Молчанова сугыш вакытында колхозда алыштыргысыз хезмәткәрләр булалар. - Әтиләр, абыйларны фронтка озаттылар, күпләр яу кырында башларын салдылар, - диделәр алар күз яшьләре аша. – Ә без, беркетелмәгән яшүсмерләр, хуҗалык руле артына басып, таңнан алып закатка кадәр эшләдек, кичләрен җылы оекбашлар, бияләйләр бәйләдек, данлы солдатларга посылкалар әзерләдек. Бу хөрмәтле ветераннар тыныч вакытта да яхшы исәптә булдылар: лаеклы эшләделәр, нык гаиләләр кордылар, яхшы балалар тәрбияләп үстерделәр. – Безнең теләк бер – дөньяда сугышлар булмасын иде, – дип уртаклашты авыл кешеләре, - ә сезгә, район һәм республика җитәкчелегенә күрсәтелгән игътибарлары өчен рәхмәт.

Соңгы яңарту: 2020 елның 23 марты, 10:20

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: