Социаль хезмәт күрсәтү үзәге "Өмет Яры" берьюлы ике проектта җиңүче булды

2016 елның 3 октябре, дүшәмбе

Менделеев районында  ТР социаль-мәдәни проектлар ПАО “ЛУКОЙЛ”

Менделеевск районында проектларны гамәлгә ашыру старт алды-призерлар конкурсы Татарстан Республикасында социаль һәм мәдәни проектлар ҖАҖ “ЛУКОЙЛ”. Бу бәйгедә халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге "Өмет Яры"ның берьюлы ике проекты җиңүче булды.

Грант ярдәмен  "Чәчәк калейдоскобы" һәм "Күңел өчен бәйрәм"проектлары алды.

Гаилә һәм балаларга социаль ярдәм бүлекчәсе белгечләре тарафыннн эшләнгән"Чәчәк калейдоскобы" проекты Менделеев муниципаль районының дәүләт автоном социаль хезмәт күрсәтү учреждениесе "Өмет Яры" базасында экологик яктан уңайлы ландшафт зонасы булдыруны күздә тота.

Проект кысаларында  балаларны яшеллекне карау процессында   хезмәткә тәрбияләү планлаштырыла.

Ландшафт зонасын төзекләндерү  балаларда  табигатькә мәхәббәт хисе, сакчыл караш тәрбияли.Аларда уңай психологик халәт , хезмәткә өйрәнү, ышаныч хисе тудыра. Балалар белән ата-аналар  арасында уртак эшчәнлек , ышанычлы мөнәсәбәтләр балада уңай чагылыш табачак . Ата-аналарга үз баласын яхшырак аңларга  хезмәттәшлеккә өйрәтергә ярдәм итәр.

Социаль-тернәкләндерү бүлеге белгечләре тарафыннан эшләнгән" Күңел өчен бәйрәм" проекты өлкән яшьтәге гражданнар һәм инвалидларга багышланган һәм өлкәннәрнең тормыш сыйфатын яхшырту, комплекслы мәдәни һәм социаль-рухи реабилитацияләүгә юнәлгән.

Әлеге проект кысаларында  социаль-тернәкләндерү бүлегендә бәйрәм чараларында  өлкәннәр һәм инвалидларның актив катнашуы күздә тотыла.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: