Менделеевскида XXI Ачык Республика эстрада сәнгате фестиваленең 4 район этабы "Созвездие - Йолдызлык" ачык гала-концерты узды

2021 елның 26 феврале, җомга

Мәдәният сараенда.Гассара авылында туган телләр һәм Халык бердәмлеге елына багышланган «Созвездие – Йолдызлык» эстрада сәнгатенең XXI ачык республика телевизион яшьләр фестиваленең 4 нче район этабы гала-концерты булып узды. Гала-концертка сайлап алу турлары "Мәдәният" милли проекты кысаларында узды.

Районның 293 талантлы һәм сәләтле баласы төрле жанрларда чыгыш ясады: «вокал-соло», «вокал-ансамбль», «хореография», «конферанс». Ә тамашачылар гала-концертта катнашучыларга көчле алкышлар һәм җылы елмаюлар белән көч биреп тордылар.

Быел 31 вокал һәм хореография коллективы, 57 солист-вокал һәм конферанс катнашты.

Балаларны район башлыгы Валерий Чершинцев котлады һәм Конкурста катнашучыларның елдан-ел арта баруын билгеләп үтте.

Район этабында җиңүчеләрнең һәркайсы дипломнар алды, ә лауреатлар Яр Чаллы шәһәрендә узган зона турында Менделеевск районы данын яклаячак.

Видеосюжетны сылтама буенча карагыз: https://www.youtube.com/watch?v=7GOLMeVq8Dg

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: