Россия Эчке эшләр министрлыгының Менделеевск районы буенча бүлегендә 2022 елгы эшкә йомгак ясалды

2023 елның 18 гыйнвары, чәршәмбе

17 гыйнварда Россия Эчке эшләр министрлыгының Менделеевск районы буенча бүлегенең 2022 елгы оператив-хезмәт эшчәнлегенә йомгак ясау буенча киңәшмә узды

Киңәшмәдә район башлыгы Радмир Беляев, Россия ЭЭМ бүлеге башлыгы, полиция полковнигы Руслан Бәдретдинов, район прокуроры Ришат Шакиров, район Менделеевск суды рәисе Денис Токтаров һәм бүлекнең шәхси составы катнашты.

Бүлекнең оператив-хезмәт эшчәнлеге нәтиҗәләре турында   Россия Эчке эшләр министрлыгының бүлек башлыгы, полиция полковнигы Руслан Бәдретдинов чыгыш ясады.

Республика Эчке эшләр органнарының 12 айлык эш нәтиҗәләре буенча нәтиҗәлелегенең статистик мәгълүматларына караганда, Россия Эчке эшләр министрлыгының Менделеевск буенча бүлеге икенче категориядәге 14 бүлек арасында 5 нче урынны алган. Әмма, ТР буенча ЭЭМ эксперт комиссиясе утырышы нәтиҗәләре буенча, бүлеккә «призлы» 3 урын бирелде.

Кылынган җинаятьләр саны 6,7% ка кимегән.

Кеше үтерү, белә торып сәламәтлеккә авыр зыян китерү, көчләү,  урлау, шулай ук юл хәрәкәте иминлегенә каршы җинаятьләрнең 100% ачылган.

Хисап чорындагы IT җинаятьләре җинаятьчелекнең гомуми торышына зур йогынты ясады. Соңгы өч елда аларның саны арта бара.

2022 елның 31 декабренә көнгә 18,2% тәшкил итә.

Россия Эчке эшләр министрлыгының Менделеевск районы буенча бүлегенә ярдәм итү максатларында кадрлар сайлап алу һәм җәлеп итүдә түбәндәге эш башкарылды:

- Дәүләт торак фонды программасы буенча Менделеевск муниципаль районы территориясендә торак шартларын яхшыртуга мохтаҗ һәм торагы булмаган ЭЭМ бүлегенә 10 фатирны (6 бер бүлмәле, 4 ике бүлмәле)  аренда торагы бирү каралган (2023 елның 3 кварталына тапшыру срогы). Программа шартлары буенча барлык биналар җиһазлар һәм кирәкле көнкүреш техникасы белән тәэмин ителәчәк;

- 2022 елның апреленнән Эчке эшләр министрлыгы бүлеге хезмәткәрләре районның мәгариф оешмаларында белем алучы балаларын тукландырган өчен түләүдән азат ителде. Бу практика 2022/2023 уку елларына кагылачак;

- эш нәтиҗәләре буенча ЭЭМ бүлеге хезмәткәрләренә квартал саен «Нептун» сәламәтләндерү комплексына һәм «Химик» спорт-сәламәтләндерү комплексына абонементлар бүлеп бирелә;

– «Шифалы су (шифалы су) - Ижминводы» профсоюзлары шифаханәләренең дәвалау-профилактик хосусый учреждениесе район администрациясе белән килешү буенча квартал саен ЭЭМ бүлеге хезмәткәрләренә 1 сәламәтләндерү путевкасы бирә;

- «Менделеевск РҮХ» ДАССУда кабат полиция бүлегенә эшкә килүчеләрнең чираттан тыш медицина тикшерүе узуы оештырылды;

- ТР Менделеевск районы буенча Россия ЭЭМ бүлегенә муниципаль ярдәм чараларын күрсәтеп эшкә чакыру турында мәгълүмат баннерлары эшләнде һәм урнаштырылды.

Моннан тыш, Татарстан Республикасы Менделеевск муниципаль районы Татарстан Республикасы Җир кодексының 21 статьясына үзгәреш кертү турында Татарстан Республикасы Дәүләт Советына бюджет өлкәсе хезмәткәрләре, шул исәптән эчке эшләр бүлекләре хезмәткәрләре белгечлекләре исемлеген киңәйтү өлешендә үзгәреш кертү турында тәкъдим белән чыкты, аның нигезендә дәүләт яисә муниципаль милектәге җир кишәрлекләре шәхси торак төзелеше яисә шәхси ярдәмче хуҗалык алып бару өчен алты елдан да артык булмаган вакытка бер мәртәбә түләүсез файдалануга бирелә, ул Татарстан Республикасы муниципаль районнары составына керә торган шәһәр яисә авыл җирлекләрендә төп эш урыны буенча эшләүче гражданнарга бирелә. Хәзерге вакытта әлеге тәкъдимне закон чыгару инициативасына әзерләү эшләре алып барыла.

Район башлыгы Радмир Беляев Менделеевск районы буенча Эчке эшләр бүлеге җитәкчелегенә һәм хезмәткәрләренә рәхмәт белдерде, шәһәр һәм районның үсеш планнары һәм нәтиҗәләре турында сөйләде.

ЮХИДИ хезмәткәрләренә аерым рәхмәт белдерде, юл-транспорт һәлакәтләре очраклары сизелерлек кимеде.

Соңыннан, аерым хезмәткәрләрне тантаналы бүләкләү булды.

«Менделеевск муниципаль районы алдындагы казанышлары өчен» медале белән Россия Эчке эшләр министрлыгының Менделеевск районы буенча бүлек башлыгы, полиция полковнигы Руслан Бәдретдинов бүләкләнде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: