май, 2018 ел
дүшәмбе

Татар Ахтиялы клубы мөдире Алсу Минирахманова балалар белән “Янгыр теләү йоласын” уздырды.

12 нче майда , Бөтендөнья гаилә көне алдыннан, Менделеевск муниципаль районында Камил һәм Айгөл Гайнуллинарның никахын тантаналы теркәү уздырылды.

15 нче майда Ижевка авылы мәдәният йортында “ Талантлар салаваты” дип аталган VI  гаилә иҗаты район  фестивале  уздырылды.

15 нче май көнне  Бөтендөнья гаилә көнен билгеләп үткәндә  Менделеевский районың  ГХАТ бүлегендә юбиляр гаиләләрне тәбрикләделәр:

Менделеевск муниципаль районында , Бөтендөнья гаилә көнен билгеләп үтү уңаеннан , 67 ел бергә гомер итүче Бөек Ватан сугышы ветераны Билал Зәйнак улы белән тыл хезмәтчәне Сания Ислам кызы Вәлиевларны котлау тантанасы уздырылды.

20 май көнне Сәйтәк авыл клубы китапханә белән берлектә  15 майдан 15 июньгә кадәр кече сулыклар һәм елгаларны саклау айлыгы уңаеннан “Саф чишмәләр” акциясе үздырды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: